• Články »
  • Bankovní úvěry lákají stále více Čechů

Bankovní úvěry lákají stále více Čechů

Počet bankovních úvěrů meziročně stoupl

To, že většina Čechů se v současné době neobejde bez úvěrů, je známá věc. Co je však ještě o něco zajímavější, to je fakt, že více než nebankovním společnostem se svěřují do rukou bankám. Ostatně to zmiňuje Česká bankovní asociace, a to ve svých výsledcích průzkumu. Podle nich totiž podnikatelské úvěry vzrostly o 3 procenta, a soukromé úvěry dokonce o hodnotu 4,8 procent.

Nejvíce lákají hypotéky

To vše má samozřejmě i své konkrétní důvody, a jedním z nich jsou i hypoteční úvěry. Právě ty jsou dnes nejenom výrazně dostupnější, ale mají pozitivní dynamiku, a také snižující-se úrok. Nehledě na výhody spojené s refinancováním. Díky tomu tak bývají rok od roku mnohem oblíbenější, než úvěry spotřebitelské. Ty totiž z dlouhodobějšího hlediska spíše stagnují, ale to rozhodně neznamená, že by o ně nebyl zájem. Stále je mnoho klientů, kteří je jednorázově, ale i pravidelně využívají.

Vliv má také snižování úrokových sazeb

Vliv úroků na oblíbenost hypotéky jsme již zmínili. Stejně tak má ale pokles úrokových sazeb velký vliv i na další oblasti úvěrových produktů, jako jsou klasické půjčky, kreditní karty, nebo třeba kontokorenty. Například u zmíněných kreditních karet dokonce klesly průměrné úrokové sazby na 2,55 procent. Pokles se konal i v oblasti úroků spotřebitelských, a to na průměrnou hodnotu zhruba 14,22 procent. Přesto stále mohou patřit k nejméně výhodným.

Ohodnoťe tento příspěvek

Publikováno: 16. October, 2014

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: