• Články »
  • Češi přebíhají k nízkonákladovým bankám ve velkém

Češi přebíhají k nízkonákladovým bankám ve velkém

Nové banky na vzestupu

Doba, kdy tuzemskému bankovnictví dominovaly tři největší bankovní subjekty, a to ČSOB, Komerční banka a Česká spořitelna, je dávno pryč. Měsíčně jim totiž doslova uteče na 10 000 jejich klientů. A kam? Samozřejmě k menším, nízkonákladovým bankám. Důvody jsou samozřejmě poměrně jednoduché, a to úspory a zhodnocení.

Nízkonákladové banky zažívají žně

Nízkonákladové banky zažívají žně

Jak na tom aktuálně nízkonákladové banky jsou?

Pokud bychom se podívali na kompletní přehled toho, jak si na tom současné banky stojí, tak z hlediska počtu klientů vypadá aktuální situace zhruba takto:

  • mBank – 500 000 klientů
  • Fio banka – 400 000 klientů
  • Air Bank – 280 000 klientů
  • Zuno bank – 230 000 klientů
  • Equa bank – 100 000 klientů

Je jasné, že největší podíl mají na našem trhu první nízkonákladové banky, a to právě mBank a Fio banka, které začaly velkým bankovním ústavům ubírat klienty jako první. Velmi zajímavý je ale i podíl trhu u novější Air bank, ke které jenom v loňském roce přišlo okolo 70 000 nových klientů.

O změně banky uvažuje dalších 24 procent lidí

Výše uvedená čísla nám v porovnání s celkovou situací na bankovním trhu řeknou i to, že již 20% klientů svou banku změnilo. Mnohem zajímavější je ale i 24 procentní hodnota, která uvádí klienty, kteří o změně reálně uvažují. Logicky samozřejmě právě oni zvažují nové, nízkonákladové bankovní ústavy.

Láká také vyšší spořící úrok, nebo výhodné úvěry

Nejsou to ale pouze nulové, nebo extrémně nízké poplatky za vedení účtu a jiné bankovní operace. Velkými taháky jsou ale i úroky. Například s ohledem na spoření na běžném či spořicím účtu je výhodnou volbou Air bank (1,1 % p. a.) nebo Zuno bank (1,5 % p. a.)

Z hlediska úvěrů, ideálně potom hypoték, zase láká Equa bank na úrok od 2,19 / p. a., a to v případě refinancování s tříletou fixací. V případě pětiletých fixací se lze dostat na úrokovou sazbu od 2,29 % p. a. I na to logicky tuzemský klient slyší.

Ohodnoťe tento příspěvek

Publikováno: 15. October, 2014

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: