Co je to kontokorent?

Kontokorent je bankovní služba, která se sjednává k běžnému účtu a díky které můžete čerpat z Vašeho účtu peníze i přes to, že na něm nemáte dostatečnou hotovost.

V tomto případě Vám banka potřebnou částku půjčí a Vy tak můžete jít do mínusu.

Kontokorentní úvěr se pojí se třemi parametry:

  • úvěrovým limitem
  • úrokovou sazbou
  • poplatkem

Úvěrový limit je částka, kterou Vám banka může maximálně půjčit, úroková sazba je cena vypůjčených peněz a poplatek platíte za sjednání a vedení kontokorentu.

U kontokorentního úvěru většinou není stanovena pevná splátka. Musíte však v určité době, která je zpravidla jeden rok, úvěr splatit – to znamená dostat se s účtem do plusu. Potom můžete kontokorentní úvěr čerpat dále, nemáte-li smlouvu o sjednání kontokorentu časově omezenou.

Kontokorentní úvěr patří mezi nejdůležitější a nejběžnější krátkodobý úvěr. Je to neúčelový a nezajištěný úvěr, proto počítejte s vyšší úrokovou sazbou.

Ohodnoťe tento příspěvek

Publikováno: 6. August, 2014

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: