• Hypotéka – kalkulačka

Hypotéka – kalkulačka

Hypotéka je nejpoužívanějším finančním produktem, který slouží pro realizaci vlastního bydlení, ať už jde o jednorázový nákup, nebo výstavbu. Finanční produkt, jenž je poskytován spoustou bankovních společností, které nabízí odlišné podmínky, možnosti, výše, doby splatnosti nebo úrokové sazby.

Hypotéční úvěr je v podstatě půjčka, jejíž podmínkou je zajištění zástavního práva na nemovitost, která se nachází na území České republiky. Může jít o libovolný objekt, nejenom ten, který si pořizujete. Jeho hodnota však musí odpovídat výši příslušné hypotéky.

Typy hypoték

Z obecného hlediska rozlišujeme dva druhy hypotéčního úvěru.

  • Hypotéka účelová – finanční prostředky musí být určeny na výstavbu, rekonstrukci, modernizaci nebo nákup nemovitosti, k pořízení podílu v nemovitosti, ke zpětnému proplacení nákladů na stavbu nebo nákup objektu a k refinancování stávající hypotéky
  • Hypotéka neúčelová – peníze lze upotřebit na cokoliv

My vám prostřednictvím kalkulačky přinášíme možnost výpočtu měsíčních splátek účelové hypotéky. Půjčky libovolné bankovní instituce, která bude odpovídat vašim potřebám.

Správný výpočet hypotéky

Právě uváděná kalkulačka je vstupní branou k nezávaznému výpočtu hypotéky, jež závisí na několika vstupních faktorech. Těmi jsou údaje týkající se požadované sumy, ceny ručené nemovitosti a doba splatnosti.

Na základě těchto indicií vám bude předloženo velice praktické srovnání hypoték odlišných bankovních společností. Ihned na první pohled vidíte, který finanční subjekt může zajišťovat onu potřebnou výstavbu či nákup. Zjistíte podrobné podmínky týkající se uzavření hypotéčního úvěru a především velikost úrokových sazeb, jež vypovídají o mnohém.

Úroky započínají na hranici 1,99% a jejich odrazem je velikost měsíční splátky ve spojení se zvolenou dobou splatnosti.

Výše hypotéčního úvěru

Získat můžete samozřejmě odlišné hypotéky, jejichž velikost se různí. Povětšinou bývá zvykem, že minimální suma započíná na hranici 100.000,- Kč. Maximální hranice není zcela jednoznačná, protože se odvíjí od hodnoty pořizované či budované nemovitosti a schopnosti klienta splácet své závazky.

Hypotéky s prokazováním příjmu mohou dosahovat až 100% dané nemovitosti, hypotéční půjčky bez prokazování příjmu obvykle jen 60% až 70% z ceny nemovitosti.

Praktická hypotéka –  kalkulačka

Nebojte se efektivního a bezplatného srovnání, kterého se můžete domoci prostřednictvím této kalkulačky. Porovnání vám zabere pouze několik vteřin, bez nutnosti vydávat se do jakýchkoliv bankovních institucí.

Poznejte, jak vypadá hypotéka šitá přímo na míru. Zjistěte, které společnosti vám mohou nabídnout bezkonkurenční úrok 1,99%. Vyplňte hypotéční kalkulačku a dozvíte se více.

Ohodnoťe tento příspěvek