Kdy refinancovat půjčku?

Nevíte, co je to refinancování půjčky? Kdy této možnosti využít? Přinášíme odpovědi

Refinancování půjček může značně ulehčit vašemu rodinnému rozpočtu. Než se dostaneme k tomu, kdy je vhodné k refinancování přikročit, vysvětlíme si, oč vlastně jde. Refinancování stávajících půjček je poskytnutí nové půjčky, kdy se všechny sloučí pouze do jednoho úvěru. Rovněž dochází ke změně věřitele půjčky a sjednání nových podmínek.

Ve většině případů dochází k refinancování z pohnutky dlužníka. Primárním cílem je získání výhodnějších podmínek. Ať už se jedná o nižší úrok, snížení splátky či prodloužení doby splatnosti. V některých případech je dokonce možné získat refinancovanou půjčku ve vyšší částce a přijít tak ještě i k určité hotovosti. Kdy se vyplatí vyměnit drahý úvěr za výhodnější nabídku, bude předmětem dnešního příspěvku.

Co vše lze refinancovat

Refinancovat lze nejen hypotéka, ale i jakákoliv jiná půjčka, se kterou nejste spokojení z mnoha různých důvodů. Ať už je to vysoký úrok, krátká doba splatnosti, vysoká měsíční splátka. Refinancování se netýká pouze bankovního sektoru, ale i nebankovních půjček, které mnohdy nemívají přívětivé podmínky.

Kdy se refinancování vyplatí

Doporučeno je refinancovat spíše půjčky střednědobého až dlouhodobého charakteru. U krátkodobých půjček pozbývá refinancování smysl, jelikož než se nadějete, budete mít půjčku splacenou. V případě zájmu pak můžete požádat o další.

Jaká je zkušenost z praxe

Mnoho klientů se rozhodne pro refinancování půjčky v okamžiku, když zjistí, že by jinde mohli dosáhnout na lepší – výhodnější podmínky. Znamená to, že současný úvěr nahradí novým, většinou také u nového věřitele. Ovšem refinancovat lze také u stejné společnosti či banky, kde již nějaký úvěr/y čerpáte. Rozhodujícím krokem, zda k refinancování přistoupit je zjištění, zda společně s úvěrem získáme výhodnější podmínky. Menší úrok, nižší splátku, delší dobu splatnosti a další výhody.

Na co si dát při refinancování pozor

Rozhodně dávejte pozor, aby vaše úroková sazba nebyla fixována k určitému pevnému období. Hypoteční úvěry se vyplatí refinancovat jen s ukončením fixace úrokové sazby. V opačném případě by nový úvěr nemusel být tak výhodný, jelikož byste museli uhradit poměrně vysokou pokutu. Vždy si nejdříve ověřte, jestli je možné předčasné splácení vaší půjčky. Pokud je předčasné splacení možné v plné výši zdarma, tak vám při refinancování nevznikají žádná rizika a lze se pro něj rozhodnout kdykoliv.

Kdy refinancovat půjčku? 5.00/5 (100.00%) 2 votes

Publikováno: 6. January, 2016

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: