• Články »
  • Kdy si lidé půjčují nejčastěji? Jaká jména jsou nejběžnější?

Kdy si lidé půjčují nejčastěji? Jaká jména jsou nejběžnější?

Statistiky týkající se půjček mohou mít různé podoby. My vám přinášíme jednu z nejzajímavějších poslední doby. Díky ní zjistíme, kdy si lidé nejčastěji půjčují. Začneme-li konkrétním měsícem, asi málokoho překvapí, že tím dominujícím je prosinec. Důvod je zcela jasný – vánoční dárky a celkově vysoká vydání na vše, co s Vánocemi souvisí.

V kolik hodin lidé žádají o půjčku nejčastěji?

V rámci statistik můžeme jít i hlouběji. A to na konkrétní dny v týdnu. Tím, kdy je požádáno o nejvíce půjček, je pondělí. V rámci několikaletého období jde o výrazný posun, jelikož v minulosti to byla nejčastěji středa. Posunul se také časový interval samotné žádosti. Dříve si většina lidí žádala hned ráno, po probuzení. Nyní je nejběžnějším časem třetí hodina odpolední. Právě ta se teď většině lidí jeví jako ta nejvhodnější.

Kde se půjčuje nejčastěji?

Známe i geografické výsledky posledního průzkumu. Ten nám říká, že nejvíce si lidé půjčují ve dvou lokalitách. Je to Moravskoslezský kraj a také střední Čechy. Nejméně si lidé žádají o půjčky naopak na Vysočině. Napříč celou Českou republikou poté zůstává průměrnou výší půjčky suma 30 000 korun českých. Dominuje samozřejmě úvěr neúčelový, o který nejčastěji žádají lidé, kteří jsou svobodní. Hlavním důvodem půjčky je rekonstrukce bytu, nákup spotřebičů, nebo nutné opravy. Hitem posledních let jsou ale i různé kosmetické zákroky, nebo investice do koníčků a zálib.

Známe i profil nejčastějšího žadatele

Že jsou výsledky námi mapovaného průzkumu skutečně detailní, to potvrzuje i fakt, že vám můžeme sdělit i profil nejčastějšího žadatele. Je to muž, který se jmenuje Petr nebo Jirka. Jeho průměrný věk je 42 let a narozen je ve znamení Býka. Podíváme-li se na ženská jména, zde jednoznačně dominuje Jana. Nejméně běžnými žadateli o úvěr jsou naopak muži i ženy, kteří jsou narozeni ve znamení Váhy. Tedy ti, kteří se narodili v období podzimu.

Kdy si lidé půjčují nejčastěji? Jaká jména jsou nejběžnější? 4.50/5 (90.00%) 2 votes

Publikováno: 16. May, 2016

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: