• Články »
  • Klesá počet dlužníků v prodlení ve splácení

Klesá počet dlužníků v prodlení ve splácení

Počet společností, které využívají registry, stále roste. Nejznámějším je samozřejmě Solus, kam jsou pravidelně uváděni ti, kteří mají problémy s včasným hrazením svých závazků. Důvodem daných zápisů je nejenom ochrana ostatních poskytovatelů úvěrů před neplatiči, ale i prevence spojená s odpovědným půjčováním.

Solus poskytne i zajímavá statistická data

Díky zápisům do daného registru se však můžeme dostat i k zajímavým číslům. Ty nám aktuálně říkají, že počet dlužníků, kteří jsou v prodlení se svým splácením, aktuálně klesá. Podíváme-li se na konkrétní čísla, tak přesně v polovině roku evidovalo toto sdružení dluh po splatnosti u 8,18 % obyvatel naší země. Pokud se podíváme na číslo zveřejněné o 3 měsíce dříve, byla jeho hodnota velmi podobná, ale přeci jen nižší – 8,10 %. To jsou z dlouhodobého hlediska poměrně zajímavé hodnoty, které jasně ukazují, že lidé mající závazky jsou v jejich hrazení stále odpovědnější.

Kde jsou klienti nejvíce a nejméně spolehliví?

V rámci těchto dat se můžeme podívat ještě více do hloubky, do konkrétních krajů. Pravděpodobně nebude překvapením, že nejvíce své závazky neplní lidé v Ústeckém kraji – zhruba 15 procent dospělých osob. Nejhůře jsou na tom města Sokolov, Chomutov a Most (ve všech hodnota shodně přesahuje 17 %). Špatně je na tom též Moravskoslezský kraj, stejně jako kraj Karlovarský a také Liberecký. Všude tam hranice dluhů po splatnosti přesahuje hodnotu deseti procent.

Naopak nejlépe hodnoceny jsou oblasti jihu Moravy, konkrétně potom okresu Brno – venkov, kde je neplatičů nejméně. Stejně tak je tomu v okrese Žďár nad Sázavou. V obou lokalitách aktuální hodnota nepřesahuje 5 procent. To jsou již poměrně zajímavá čísla, která ukazují nejenom to, kde mají Češi problémy se splácením třeba svých půjček, ale i jiných závazků – například paušálů od svých operátorů. Porovnáme-li však konkrétní hodnoty s loňským rokem, je dobrou zprávou, že stále klesají!

Klesá počet dlužníků v prodlení ve splácení 5.00/5 (100.00%) 2 votes

Publikováno: 28. July, 2015

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: