• Články »
  • Kouzelná půjčka ukončila svou činnost

Kouzelná půjčka ukončila svou činnost

Od roku 2011 byla Kouzelná půjčka jedním z oblíbených a rozhodně stabilních poskytovatelů nebankovních úvěrů ve formě takzvaných mikropůjček. Že se jednalo o poskytovatele opravdu vyhledávaného, to potvrzoval i objem posuzovaných žádostí, kterých bylo až 150 denně. Nyní však tento poskytovatele definitivně končí. Stalo se tomu k datu 31.5.2016, kdy společnost nadále existuje, ale úvěrové produkty již neposkytuje. To je pro mnoho nových, ale i stávajících špatná zpráva.

Kouzelná půjčka

Co Kouzelná půjčka dokázala nabídnout?

Že je konec této společnosti negativní zprávou, to potvrzují nejenom klienti, ale potvrzujeme to i my. Důvodem je fakt, že si na celkem přesyceném nebankovním trhu Kouzelná půjčka stále zachovávala několik unikátů. K nim patřila:

  • Možnost půjčit si až 50 000 Kč
  • Možnost odkladu splátek či individuální splátkový kalendář
  • Možnost vyřízení online, bez podpisu smlouvy

Potěšila také základní charakteristika samotného úvěru. Požádat si bylo možné o sumu v rozmezí 1 000 – 10 000 Kč na dobu až 30 kalendářních dní. Samozřejmostí bylo poskytnutí peněz na cokoli, nebo jistota vyřízení bez poplatků. Průběh vyřízení úvěru netrval déle, než jenom pár minut a byl spojený s minimálním prověřováním žadatelů. Jedinou hlavní podmínkou bylo, aby žadatel nebyl v exekuci, nebo nedlužil společnosti Kouzelná půjčka.

Co bude dále?

Kouzelná půjčka už žádný nový úvěr nenabídne. Pokud vás zajímá, co se bude dít s těmi stávajícími, musíme říci, že ty nadále doběhnou. Klienti tedy své závazky budou muset uhradit, stejně jako budou moci i nadále využívat možného prodloužení splatnosti, a ti až o 90 dní. Stejně tak bude nadále pokračovat i případné vymáhaní pohledávek. To vše do doby, než bude splacena poslední dlužná částka. Poté Kouzelná půjčka skončí definitivně. Po pěti letech působení na tuzemském trhu je to poměrně smutný konec.

Kouzelná půjčka ukončila svou činnost 5.00/5 (100.00%) 2 votes

Publikováno: 3. June, 2016

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: