Která bankovní půjčka je nejlevnější?

Banky jsou obecně spojovány s nízkými úroky, což platí neustále. I když se nebankovní segment snaží snižovat své úrokové sazby a lákat na různé výhody, stále je to bude pouze banka, která nabídne to nejvýhodnější. Aktuálně lze říci, že dominují především menší banky. Zajímá-li vás, jaké to jsou a jaké mají podmínky úvěru, pojďme se na ně podívat.

Začínáme jednou z nejmladších bank – Air Bank

Tuto banku rozhodně můžeme označit jako jednu z nejmladších na trhu. Přesto to neznamená, že by neměla co nabídnout. Půjdeme-li přímo k úvěrovým produktům, je tím hlavním klasická půjčka. Ta se může pyšnit hned několika výhodami, jako například nulovými poplatky, možností pojištění, stejně jako variantou, kdy nemusíte nutně sjednávat nový úvěrový produkt, ale lze k bance převést vaše stávající půjčky. Ať už je volba jakákoliv, nabízí banka také možnost do 30 dnů od smlouvy bez jakýchkoliv sankcí odstoupit.

To nejdůležitější, co by vás mělo zajímat, jsou ale úrokové sazby. Ty jsou pravidelně nezávisle testovány a právě Air Bank se může pyšnit tím, že tyto testy neustále vyhrává. Aktuálně se sazbou 9,90 %. Ta je nikoliv pouze reklamním lákadlem ve spojení se slůvkem „od“, ale je skutečnou sazbou, kterou klienti získají. Konkrétní specifikace půjčky je přitom poměrně jednoduchá. Půjčit si lze sumu v rozmezí 5 000 – 600 000 Kč, a to na dobu od 6 měsíců, až po 96 měsíců. Samozřejmostí že, že žádnými poplatky ani zvýšenými úroky nejsou zatíženy ani mimořádné splátky.

mBank potěší svou garancí

Nijak zle si ale nestojí ani druhá menší banka, a to mBank. Je to dáno hlavně tím, že aktuálně nabízí žadatelům o půjčku unikátní garanci. A co to znamená? Že její úrokové sazby budou nejenom v době sjednání, ale i po dobu splácení půjčky vždy nejlevnější na trhu. Aktuálně jsou dané sazby srovnatelné s výše uvedenou bankou, tedy také 9,9%. Výhodou u mBank je však to, že pokud jakákoliv banka zlevní, poté je zvýhodněna na daný úrok i vaše půjčka. Díky tomu vám odpadají problémy spojené s tím, že byste snad museli neustále sledovat finanční trh a hledat tu nejvýhodnější variantu úvěru.

A kolik může mBank nabídnout peněz? Sumy začínají na částce 10 000 Kč, ze které se lze dostat až na 500 000 Kč. To vše s možností volby splatnosti v rozmezí 12 – 84 měsíců. Výhodou pro současné klienty banky je to, že půjčku sjednají z pohodlí svých domovů, prostřednictvím internetového bankovnictví. U ostatních klientů je třeba návštěva konkrétního obchodního místa, tedy konkrétní pobočky. Pokud je navíc sjednán produkt mPůjčka Plus, je možné také hýbat jak s měsíčními splátkami, tak i termínem splatnosti, nebo konkrétními daty.

Třetím produktem je bezúčelný úvěr Zuno

Třetí bankou, kterou můžeme doporučit, je Zuno. Taktéž nováček, za kterým ale stojí silná finanční skupina Raiffeisen Bank International. U této banky může mít půjčka podobu 15 000 Kč, stejně jako lze dosáhnout i na nejvyšší hranici, a to 500 000 korun českých. Tuto půjčku lze následně kombinovat s termínem splácení, a to od 6 do 72 měsíců. Výhodou je určitě i to, že vám Zuno odpustí v každém roce jednu měsíční splátku, stejně jako vám umožní nastavit si konkrétní den, kdy chcete splátku hradit.

Z hlediska úrokových sazeb je nabídka poměrně jednoduchá. Stačí přijít s konkurenční nabídkou, kterou Zuno jednoduše zlevní. Dostat se tedy lze níže, než na výše uvedených 9,9 procent. Pokud se to bance nepovede, dostáváte na ruku jako kompenzaci 2 000 Kč. Daný úrok je však na rozdíl od mBank platný pouze v době sjednání a neexistuje lze garance toho, že ho získáte po celou dobu trvání. Je tedy vhodné sledovat trh a případný vývoj toho, kam se budou úrokové sazby v následujících letech vyvíjet.

Která bankovní půjčka je nejlevnější? 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Publikováno: 19. May, 2015

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Bankovní půjčky, Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: