• Články »
  • Na bankovní trh vstupuje nová banka – Ferratum Bank

Na bankovní trh vstupuje nová banka – Ferratum Bank

Svět bankovních a nebankovních společností byl vždy pevně oddělen, a v minulosti rozhodně nedocházelo k tomu, že by nějaká nebankovní společnost žádala o bankovní licenci. To se ale změnilo, jelikož na trh vstupuje Ferratum Bank – tedy banka, která vznikla transformací dříve čistě nebankovní společnosti Ferratum.

Jak je to s licencí?

V souvislosti s udělenou licencí související s bankovními službami je ale třeba dodat to, že danou bankovní licenci dostala společnost Ferratum v zemi svého sídla, a to na Maltě. Nikoliv tedy u nás. Dle platných zákonů Evropské unie jí tak stačilo získat u naší České národní banky potřebné oprávnění k činnosti, a může tak jako banka vystupovat i u nás. A to i přesto, že se v konečném důsledku jedná jenom o pobočku firmy z jiné země.

Nabízené služby? Pouze půjčky

Pokud ale očekáváte, že by tato nová banka nabídla například produkty v podobě osobních a firemních účtů, není tomu tak. Prioritou budou stejně jako v době, kdy Ferratum fungovala jako nebankovní společnost, pouze a jenom půjčky. A to takzvané půjčky před výplatou, nebo též mikropůjčky, které jsou dnes považovány za jeden z nejlépe dostupných úvěrových produktů. Totéž se ale nedá říci o celkové výhodnosti.

Čím je půjčka charakteristická?

Pokud bychom si měli danou půjčku popsat, je určitě dobré začít rozsahem částek a termíny splatnosti. Případní klienti mají možnost požádat o sumu v rozmezí 500 – 10 000 Kč, a to na dobu v rozmezí od sedmi do 45 dní. Obojí lze navolit již při samotné žádosti, a tak si klient může sám nakombinovat svou půjčku podle svých potřeb.

Zároveň klient vidí také informace o tom, kolik v daný termín bude muset vrátit, a tedy jaká je na půjčku aplikována roční úroková sazba, nebo jaké je RPSN.

Výhodnost jenom na první pohled

A ačkoliv se zdá, že dané možnosti v kombinaci s rychlou a benevolentní žádostí přinášejí hlavně pozitiva, je třeba se na danou půjčku podívat s nadhledem. To ostatně platí i o všech typech těchto půjček. Zmíníme-li tedy konkrétní příklad, tak v případě žádosti o 10 000 Kč na dobu 45 dní, musí klient v termínu splatnosti vrátit 14 800 Kč. Tedy za dobu jeden a půl měsíce přeplatí hned 4 800 Kč. A to jsme ještě nezmínili ani případné poplatky za prodloužení, které jsou účtovány v případě, kdy nejsme schopni peníze do data splatnosti vrátit, a potřebujeme ho posunout.

Svou klientelu si půjčka nachází stále

A co dodat na závěr? Že i přes v některých případech poměrně vysoké sazby úroků, si půjčka dokáže najít své zákazníky. Ti nyní v souvislosti s danou bankovní licencí mohou ve společnosti Ferratum vidět i stabilního partnera, u kterého mají jistotu, že to co slíbí, to také splní a jako klienti tak dostanou přesně to, co požadovali a na co mají nárok.

Ohodnoťe tento příspěvek

Publikováno: 1. October, 2014

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: