• Články »
  • Půjčka na dárky – jak vybrat tu skutečně správnou?

Půjčka na dárky – jak vybrat tu skutečně správnou?

Půjčky lze využít různými způsoby. Ideální je, pokud nám majetek financovaný půjčkou stále slouží i potom, co ji splatíme. V takovém případě můžeme říci, že měla smysl. Ideální oblasti je třeba financování nemovitosti, nebo domácnosti. Co naopak odborníci nedoporučují, to je půjčka na dárky. Pokud nedáte na jejich rady a přece jenom budete chtít letošní Vánoce spojit s financováním dárků pomocí úvěru, podívejte se s námi na rady, jak vybrat správně.

Nakupujte jenom praktické dárky

To je naprostý základ. Je sice lákavé půjčkou financovat nejdražší televizi, nebo koupit nejlepší mobil na trhu. S tímto krokem ale souvisí fakt, že se zbytečně dostáváte do větších finančních problémů, jelikož s vyšší půjčenou částkou je spojena také vyšší suma, kterou přeplatíte. Když už budete dárky pomocí úvěru financovat, vždy se držte v adekvátních finančních hladinách a snažte se zaměřit jenom na ty dárky, které jsou praktické. Tedy takové, které jsou v životě skutečně potřeba.

Půjčka na dárky by měla být především výhodná

Určitě je třeba nezapomínat ani na výhodnost. Zde platí jednoduché pravidlo. Čím je půjčka výhodnější, tím pro vás lépe. Nelze jednoduše říci, zda se více vyplatí ta bankovní, nebo nebankovní. V obou segmentech je řada poskytovatelů a možností. Proto je třeba obě možnosti nejprve porovnat a vybrat tu pravou. A jak mít jistotu, že úvěr bude skutečně výhodný? Měl by mít:

  • Nízký úrok a nízké RPSN
  • Nulové jakékoliv poplatky
  • Splátky, které si nastavíme dle našich možností

Pokud bychom měli být konkrétnější a doporučit určitý typ půjčky, je dobré sáhnout po účelovém úvěru. Nejenom, že většinou umožní použití v souvislosti s většinou vánočních dárků, ale také je velmi často mnohem výhodnější, než neúčelový. U některých poskytovatelů ho lze získat i o mnoho jednodušeji.

Půjčujte si přesně tolik, kolik potřebujete

Nezapomínejte také na to, že výše půjčky by měla přesně odpovídat částce, kterou potřebujete. Zde je nutné odolat lákadlům, která si mnoho poskytovatelů pro své klienty připravila. Logicky jim chtějí nabízet mnohem větší sumy peněz, než potřebují. To se může zdát jako lákavá možnost, jak se dostat k penězům. Opak je ale pravdou, jelikož čím více peněz si konkrétní žadatel půjčí, tím více peněz logicky přeplatí, stejně jako platí i to, že tím déle může splácet.

Pokud už půjčka na dárky musí být vaše, je třeba si předem promyslet to, jaké dárky budete kupovat a kolik přesně budou stát. Jednotlivé výdaje sečtěte a výsledná částka je přesně ta, kterou v segmentu bankovním nebo nebankovním, popřípadě v segmentu P2P půjček budete požadovat.

Splaťte co nejdříve a bez problémů

Důležité je vědět i to, že správná půjčka na dárky by nám měla nabídnout i možnost toho, že si naplánujeme splátky podle našich možností. Zde pamatujte na to, že platí několik věcí. Pokud splácíme dlouho, je třeba počítat s tím, že i velkou sumu peněz přeplatíme. Pokud naopak splácíme velmi krátkou dobu, může to být spojeno s rizikem, že takové splátky nezvládá náš rozpočet. Je proto dobré vždy najít ideální kompromis. Ten můžeme spojit také s tím, že najdeme takového poskytovatele půjček, který nám v rámci splátek nabídne několik benefity. Mezi ty se může řadit:

  • Možnost odložit si konkrétní splátku
  • Možnost předčasného splacení bez sankcí
  • Možnost odložení našich splátek

Díky tomu může být splácení půjčky spojeno s naší aktuální finanční situací. Pokud splácíme třeba i několik let, není nic neobvyklého, že některé měsíce na tom můžete být dobře, jiné špatně. I proto je dobré tomu výdaje přizpůsobovat.

Volte jenom prověřené poskytovatele

Aktuálně existuje celá řada poskytovatelů půjček, kteří mohou na vánoční dárky peníze skutečně poskytnout. Když se máme podívat na jejich správný výběr, rozhodně platí, že byste měli volit jenom prověřené poskytovatele, u kterých je jistota férového přístupu a férových podmínek. Navíc může potěšit i to, že od zákonné úpravy, která platí od prosince 2016, je poskytovatel půjček povinen prověřit, zda žadatel bude skutečně schopný peníze splácet. Bude tak prověřena i vaše bonita a tak budete vědět, že pokud peníze nezískáte, bude to spíše pro vaše dobro. Nikoliv proto, že vám společnost nebo banka chce zkazit Vánoce, ale hlavně proto, že by skutečně nemuselo být ve vašich silách vše bez problémů splatit.

Dobrým tipem je splátkový prodej

Na co se podíváme na závěr, to jsou možnosti splátkového prodeje. Ty mohou pomoci hlavně v tom směru, kdy nemusíte přepočítávat to, o kolik si říci, jelikož vyberete zboží a přesně jeho hodnotu lze financovat pomocí úvěru. Druhou výhodou může být to, že někteří obchodníci i poskytovatelé půjček nabízejí možnost splátek bez navýšení, kdy není nutné přeplatit ani o korunu navíc. I proto se tato možnost může jevit jako dobrá cesta, když už jste i přes varování odborníků rozhodnuti, že se letošní Vánoce bez dárků, které budou financovány úvěrovým produktem, zkrátka a jednoduše neobejdete.

Půjčka na dárky – jak vybrat tu skutečně správnou? 4.56/5 (91.11%) 9 votes

Publikováno: 9. December, 2016

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: