• Články »
 • Půjčka na rekonstrukci? Pomůže vám nejenom hypotéka

Půjčka na rekonstrukci? Pomůže vám nejenom hypotéka

Když se rozhodnete rekonstruovat, tedy zvelebit si své stávající bydlení, máte na výběr několik úvěrových produktů. Kromě těch neúčelových se může jednat například i o hypotéky. Ty dnes lákají především na nízké úrokové sazby. Na druhou stranu je problémem nutnost ručení. I proto se společně zaměříme na možnost číslo tři, kterou je půjčka na rekonstrukci. Pomocí ní lze zvelebit jak byt, tak i dům. A která je aktuálně tou nejlepší na trhu? Rozdělme si jednotlivé možnosti podle úrokových sazeb.

Úroková sazba 5,9 procenta

Začít musíme rozhodně představením těch půjček, které jsou nejvýhodnější. První možnost je spojena s produktem, kterým je Era Půjčka na bydlení. Konkrétně tedy taková, která je určena na využití v souvislosti s rekonstrukcí vašeho domu, nebo bytu. Tento bankovní poskytovatel nabídne částku ve výši až 600 000 korun, kterou je možné použít nejenom na stavební práce, ale je za ní samozřejmě možné koupit také materiál. Co určitě potěší, to je také termín splácení. Zde si můžeme zvolit délku od jednoho roku, až po splátky, které budeme hradit 144 kalendářních měsíců. Dále potěší jistota nulových poplatků, kdy neplatíte za vedení půjčky, za poskytnutí, ani za předčasné splacení. Mnozí jistě ocení možnost požádat si o peníze několika způsoby, a to:

 • Online
 • Telefonicky
 • Na pobočce Era
 • Na pobočce České pošty

Druhá cesta, jak dosáhnout na takto výhodnou úrokovou sazbu je spojena s možností, kdy si požádáme u nebankovní společnosti. I když se obecně říká, že nebankovní poskytovatelé jsou méně výhodní, v případě produktu, kterým je Cetelem Osobní půjčka na rekonstrukci, to rozhodně neplatí. Zde úroková sazba začíná také na hodnotě 5,9 procenta. Oproti předchozí bankovní půjčce zaujme výše částky, kterou je až 1 milion korun českých. Splatnost si můžeme rozdělit na 6 – 120 měsíců. V rámci vyřízení zaujme možnost nechat si vše vyhodnotit online. Co je naopak zklamáním, to je poplatek v případě předčasného splacení. Pokud jde o splatnost kratší než jeden rok, je účtován poplatek ve výši půl procenta. V ostatních případech celé procento.

Hodnocení: 80%

 • nízký úrok
 • půjčka až 1 000 000 Kč
 • férové a transparentní podmínky

Výše půjčky:
20 000 – 1 000 000 Kč

Úroková sazba 6,9 procenta

Představme si ještě další dvě možnosti, které jsou spojeny s možností získat úvěr na rekonstrukci, který se jeví jako poměrně výhodný. A to proto, že začíná na sazbě 6,9 procenta. Stejně jako v předchozím případě začneme segmentem bankovním. Zde zaujme Půjčka na lepší bydlení, kterou má ve svém portfoliu známá ČSOB. Ta může žadatelům nabídnout částku ve výši až 1 000 000 korun českých. Splatnosti si může žadatel zvolit z dostupného rozmezí. To začíná délkou dvanácti měsíců a může být prodlouženo až na 144 měsíců. U půjčky zaujme nejenom úroková sazba, ale rozhodně i absence jakýchkoliv poplatků, což je v bankovním sektoru zvykem. Na co je nutné dát si pozor, to je ověřování žadatelů v registrech. Konkrétně může být nahlíženo do těchto:

 • BRKI
 • NRKI
 • SOLUS

Kdo chce zůstat v této úrokové sazbě, ale raději se poohlédne v segmentu nebankovních půjček, má přirozeně možnost. Hitem je v takovém případě Úvěr na rekonstrukci od společnosti Cofidis. Ta není na našem trhu žádným nováčkem. Drobným zklamáním může být částka, která činí jenom 500 000 Kč. Splatnost je standardní, a to 12 – 84 kalendářních měsíců. Oproti výše zmíněné společnosti Cetelem se však v tomto případě není třeba obávat jakýchkoliv účtovaných poplatků – ani za předčasné splacení. Potěší také možnost online vyřízení, které vše nejenom zjednoduší, ale také zrychlí. A na co lze peníze použít? Může to být jak práce, tak logicky i samotný materiál.

Hodnocení: 80%

 • nízký úrok
 • předčasné splacení zdarma
 • férové a transparentní podmínky

Výše půjčky:
20 000 – 500 000 Kč

Půjčka na rekonstrukci? Pomůže vám nejenom hypotéka 5.00/5 (100.00%) 3 votes

Publikováno: 22. November, 2016

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: