Sazby hypoték stále zůstávají na svých minimech

Plánujete financovat vlastní bydlení? Současná situace na hypotečním trhu je v porovnání s ostatními roky naprosto ideální. I když odborníci předpovídali, že dojde k růstu úrokových sazeb, nic z toho se nekoná. I dnes jsou úrokové sazby stejné, jako v minulých měsících.

Jak na tom aktuální úrokové sazby jsou?

Pojďme se na ně podívat konkrétně, jelikož je skutečně o co stát. Aktuální průměrné úrokové sazby u hypoték se drží na hodnotě 2,05 procent. Jde tak o postupný klesající trend, který úroky zažívají už od roku 2008, kdy byly na svých historických maximech, jelikož atakovaly hranici šesti procent. Je tak jasné, že takto lákavé podmínky logicky směřují i k tomu, že je stále více a více lidí, kteří si o hypotéku žádají. Podívejme se i na tato čísla.

Jak je to s množstvím aktuálně sjednávaných hypoték?

Pokud se podíváme na data z června 2015, musíme říci, že v tomto měsíci došlo doslova k trhání dlouhodobých rekordů. Celkový objem sjednaných hypoték totiž překročil hranici z roku 2007. Celkový objem totiž činil celých 19,747 miliardy korun. Podíváme-li se i na konkrétní čísla a na to, kolik jednotlivých hypoték bylo v tomto měsíci sjednáno, dostáváme se na číslo 10 794 hypotečních úvěrů. Je tedy jasné, že nízké úrokové sazby jsou skutečně velkým lákadlem pro každého.

Zdražování se neplánuje

Co je pozitivní zprávou, to je i informace o to, že největší poskytovatelé hypoték na našem trhu zatím neplánují, že by výši úrokových sazeb jakkoliv upravovaly a že by se tak rozhodly ke zdražování. Dá se tedy očekávat, že doba výhodných hypotečních úvěrů bude pokračovat. Přesto nesmíme zapomenout na několik úprav, se kterými souvisí zásah ČNB. Jde například o to, že už nebude dostupná stoprocentní hypotéka s délkou splácení delší, než je doba 35 let. Jinak nás ale žádné změny, kromě jednoduššího předčasného splacení nečekají.

Ohodnoťe tento příspěvek

Publikováno: 29. July, 2015

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Hypotéky

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: