• Články »
  • Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Nebankovní půjčky jsou v současné době alternativou k většině bank na našem trhu. Pokud i vy patříte do skupiny, která o vypůjčení peněz uvažuje, pojďme se podívat na objektivní srovnání konkrétních výhod a nevýhod, které nebankovní půjčka má.

Rychlé schválení samotné žádosti

Většina věcí je dnes směřována do světa internetu, a ani půjčky nejsou výjimkou. V tomto směru tak jako klienti oceníte možnost online žádosti. Ta bývá velmi krátká a jednoduchá, a nezabere déle, než několik málo minut. To vše samozřejmě s možností vyplnit ji doslova odkudkoliv, prostřednictvím notebooku, tabletu, nebo chytrého telefonu.

Jakmile je žádost odeslána, začne nebankovní společnost ihned schvalovat. I to je rozhodně velké plus. Zvláště v případě, kdy na peníze spěcháte. Konkrétním příkladem může být segment mikropůjček, kde schválení trvá v řádech minut.

Jednoduché podmínky pro získání

S danou jednoduchostí a benevolentností rozhodně souvisejí také konkrétní podmínky. V tomto směru nejsou na žadatele kladeny téměř žádné vysoké nároky. Obecně platí, pokud spadá do požadované věkové hranice, a je občanem České republiky. V některých případech je sice třeba uvádět příjem, ale ten ne vždy musí být potvrzován konkrétním dokumentem.

Stejně tak benevolentní jsou nebankovní půjčky spadající do segmentu mikropůjček třeba i k žadatelům, kteří mají záznam v bankovním, nebo nebankovním registru. Do nich je totiž nahlíženo skutečně pouze málokdy.

Jaká jsou negativa? Hlavně nepoctiví poskytovatelé

Samozřejmě nejsou to jenom pozitiva, která s nebankovními společnostmi souvisí. Banky na našem trhu totiž musí být nezbytné licence, což v nebankovním sektoru neplatí. To znamená, že může existovat několik desítek nepoctivců, kteří se snaží z klientů vylákat poplatky či osobní údaje, ale půjčku jako takovou neposkytnou. I proto je dobré se při výběru zaměřit na možné recenze, reference a doloženou historii.

Vyšší úrok, RPSN a poplatky

Dalším negativem nebankovního sektoru ale mohou být i vyšší úroky, nebo případné poplatky. Samozřejmě zde je třeba zmínit, že každý poskytovatel může být jiný, ale obecně tento fakt platí. Zmíníme-li opět segment půjček před výplatou, tak právě u nich jsou výše úrokových sazeb často největší. Příkladem může být třeba desetitisícový úvěr, u kterého za jeden měsíc přeplatíte přes 3 000 Kč.

Nehledě na případné další poplatky, pokud si budete chtít splatnost úvěru ještě prodloužit. Ani to se bez poplatků neobejde, a zcela logicky také bez těch tisícových.

Pozor lákavou jednoduchost

A co je posledním negativem? Především na první pohled lákavá nabídky, které však nemusí být zase tak rychlé, jak je specifikováno. Příkladem mohou být třeba symbolické registrační poplatky, nebo nutnost podepsání a odeslání tištěného návrhu smlouvy. To rázem z půjčky, u které bylo nabízeno vyřízení do hodiny, půjčku, u které může vyřízení trvat i několik dní.

Výhody a nevýhody nebankovních půjček 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Publikováno: 7. October, 2014

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: