• Články »
  • Zonky.cz půjčka aneb půjčka od lidí lidem

Zonky.cz půjčka aneb půjčka od lidí lidem

Zonky aneb lidé půjčují lidem

Dlouho platilo, že úvěry se daly dělit do dvou hlavních segmentů. Tím prvním byly půjčky bankovní, druhým půjčky nebankovní. V posledních letech se všude ve světě rozmáhá také fenomén P2P půjček. A právě sem patří i půjčka Zonky.cz. Podívejme se blíže na základní specifika tohoto „poskytovatele“.

Zonky

Kdo za Zonky.cz stojí?

Je třeba říci, že P2P nejsou ani u nás ničím novým a v rámci trhu několik poskytovatelů najdeme. Za žádným však nestojí tak silný hráč, jakým je Home Credit. Právě tato nebankovní společnost vytváří silné zázemí pro celý tento koncept. Nejedná se o jediného velkého hráče, jelikož i spolupráce s PPF bankou je jistota, která s ohledem na záruky, stabilitu a velikost rozhodně nezklame. Právě naopak. Pokud máte z názvu této nebankovní společnosti obavy, není důvod. Koncept půjčování funguje tak, že od ní k vám nemusí jít ani jedna jediná koruna.

Jak vše funguje?

Kdo za tímto projektem stojí, to již víme. Nyní se i blíže podívejme na to, jak vše funguje. Jak jsme nastínili výše, Zonky.cz je platforma P2P půjček. Kde lidé půjčují lidem. Vaše podaná žádost se v rámci celého systému dostává na takzvané tržiště, kde ji vidí jednotliví investoři. Lidé, kteří mají k dispozici kapitál a chtějí ho investovat právě do půjček. Třeba i té vaší. Postupně se na vaši žádost skládají, až dosáhnou cílové částky. V tu chvíli je půjčka vaše.

Vše samozřejmě probíhá v rámci propracovaného systému, který zajišťuje bezpečnost, jednoduchost, ale i celkovou anonymitu. Zajímavostí je i fakt, že kromě požadavku na částku můžete jako žadatelé p půjčku uvést příběh, který může investory motivovat k zainvestování právě vaší žádosti.

Důkladné ověření žadatelů je základ

Zonky.cz je ve světě P2P půjček jiným poskytovatelem nejenom pro své silné zázemí, ale i proto, že samotné žadatele o půjčku sám nejprve prověřuje. Doložení příjmu je základní nezbytností, kterou musí každý žadatel o peníze absolvovat. Poté je prověřený také v současných nejvyužívanějších registrech. Jedná se o tyto:

  • CNCB: Czech Non-Banking Credit Bureau
  • CBCB – Czech Banking Credit Bureau
  • Solus

V tomto je projekt Zonky.cz skutečně jedinečný a výjimečný. Důvody daného ověření jsou hned dva. Ochrana investorů a snížení jejich rizika, stejně jako možnost nabídnout žadatelům o úvěr mnohem lepší úrokové sazby.

Na jaký úrok lze dosáhnout?

Velkým pozitivem P2P půjček obecně, stejně jako projektu Zonky jsou i možnosti dosáhnout na nízké úrokové sazby. Ty samozřejmě vycházejí z možností, bonity, nebo požadavků konkrétního žadatele. Zonky.cz přiřadí konkrétního žadatele o půjčku vždy do jasně definované rizikové skupiny, která je označena písmeny od A, do D. V té nejlepší je možné dosáhnout na úrokovou sazbu 3,99 procenta. Ty nejméně bonitní a spolehliví klienti musí počítat s úrokem až 19,9 procenta. V tomto rozmezí je samozřejmě i několik dalších, přičemž zhruba polovina se drží pod doporučovanou hranicí desíti procent.

Komu je půjčka Zonky.cz určena?

Základní charakteristiku máme za sebou. Podívejme se také na to, komu je daný úvěr konkrétně určený a kdo ho může využít. V podstatě to vychází už ze samotné charakteristiky půjčky. A s tou souvisí:

  • Možnost získat sumu 20 000 – 300 000 Kč
  • Možnost využít peníze na cokoliv, i refinancování půjček
  • Možnost získat peníze rychle, z pohodlí domova

Samotná rychlost se odvíjí hlavně od toho, jak rychle je úvěr zainvestován jednotlivými osobami. V samotném systému je k dispozici 7 dní, přičemž ty nejzajímavější půjčky jsou poskytnuty i za pár minut.

Na co si dát pozor?

Na jeden důležitý fakt spojený s jednorázovým poplatkem pro službu Zonky. Jedná se o dvouprocentní sazbu z vypůjčené částky. S tím je dobré už při samotné žádosti počítat. Jinak se poplatků není třeba obávat.

Hodnocení zákazníků: 90%

  • nízký úrok
  • předčasné splacení zdarma
  • férové a transparentní podmínky

Výše půjčky:
20 000 – 500 000 Kč

Je Zonky.cz podvod?

Mnoho lidí hledá na internetu odpověď na otázku, zda Zonky půjčka není podvod. Odpověď je jednoznačná – NENÍ. Nemusíte se bát. Zonky je bezpochyby férová půjčka, za kterou stojí skupina Home Credit.

Zonky.cz půjčka aneb půjčka od lidí lidem 5.00/5 (100.00%) 2 votes

Publikováno: 15. April, 2016

Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 11/02/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

This entry was posted in Články

Rychlá půjčka

Půjčka: 500 - 4 500 Kč

Splatnost: 1 - 30 dní

Půjčka bez ručitele:
Bezúčelová půjčka:
Rychlá půjčka: